8. Sınıf

8. Sınıf Türkçe Paragraf Soru Bankası
8. Sınıf

8. Sınıf Türkçe Paragraf Soru Bankası

8. Sınıf DEMO KİTAP İNDİR

   

140,00 TL

Fiyatlarımıza Kargo Ücreti Dahil Değildir.


TETRA Yayınları tarafından yayımlanan Paragraf Soru Bankası, 8. sınıf öğrencilerinin okul derslerinde ve LGS’de daha başarılı olması için özenle hazırlanmıştır. İçeriğinde bulunan özgün, yeni nesil sorularla eminiz ki Türkçe dersini daha çok seveceksiniz.

Hedefimiz, MEB tarafından her ay yayımlanan “Örnek Sorular” ve sınav mantığı göz önüne alınarak hazırlanan bu kitaptaki soruları çözdükten sonra LGS’de çözeceğiniz Türkçe Paragraf sorularının size tanıdık gelmesi, bu sayede soruları daha rahat ve kendinizden emin çözmenizdir.

Alanında uzman yazarlar tarafından hazırlanan bu kitap, Millî Eğitim Bakanlığının Türkçe dersi 8. sınıf öğrencilerine yönelik paragraf konusundaki tüm konu kazanımlarını içermekte olup sınavda karşınıza çıkabilecek her türlü soru tipini bünyesinde barındırmaktadır. “Gelişime Hazır mısın?“ parolasıyla yola çıkan TETRA Yayınları olarak amacımız, hem konu odaklı sorularda hem de yeni nesil sorularda yetkinliğinizi ve başarınızı arttırmak, LGS’de Türkçe dersi paragraf konusundaki soruların tamamını yanıtlamanıza yardımcı olmaktır.

Yayınevimizin adı neden TETRA?

Yayınevimizin adı, kitaplarımızdaki şemanın dört ana bölümden oluşması nedeniyle TETRA olarak belirlenmiştir.

TETRA, Latince “dört, dört bileşenden oluşan” anlamına gelmektedir.

TETRA Yayınları 8. Sınıf Paragraf Soru Bankası, şu dört ana bölümden oluşmaktadır:

  • Sözel Mantık - Muhakeme
  • Metnin Dil ve Anlatım Özellikleri
  • Paragrafta Anlam
  • Paragrafta Yapı

Bu bölümlerde yer alan sorular ve soru mantıkları bir sonraki sayfamızda geniş bir şekilde açıklanmaktadır.

Bu bakımdan sonraki sayfalardaki bilgileri de mutlaka okumanızı öneririz. Kitabımızın siz değerli öğrencilerimize, gerek okul derslerinde gerek LGS’de başarınıza başarı katması dileğiyle…

8.Sınıf  Türkçe  Paragraf  Soru  Bankası 
Ödeme Biçimleri